Seniorzy w Dąbrowie Górniczej

PROJEKT: KOMPETENTNA RADA SENIORÓW W GMINIE DĄBROWA GÓRNICZA
to RWP logo-01projekt, z którym wystąpiło dąbrowskie Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” zarówno do członków Rady Seniorów, jak i do mieszkańców miasta powyżej 60 -tego roku życia. Jest on realizowany przez stowarzyszenie w okresie od 01.03.2017 roku do 31.12.2017 roku.
 Głównym celem projektu jest zwiększenie skuteczności działania i wzrost znaczenia Rady Seniorów w procesie decyzyjnym oraz aktywizacja seniorów poprzez wzmocnienie ich uczestnictwa w partycypacyjnym modelu demokracji w mieście.
Projekt finansuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020 ASOS.
Członkowie Rady Seniorów będą mieli możliwość wzięcia udziału w cyklu warsztatów obywatelskich i coachingowych, które przyczynią się do podwyższenia kompetencji radnych seniorów, rozwiną ich umiejętności społeczne, konsultacyjne i komunikacyjne, inicjowania wydarzeń, budowania zespołu, a także opiniowania aktów prawa miejscowego. Dzięki zajęciom warsztatowym z promocji i PR nabędą oni umiejętności skutecznego promowania i upowszechniania działalności Rady Seniorów oraz innych inicjatyw społecznych mieszkańców Dąbrowy Górniczej.
W trakcie realizacji projektu dąbrowscy radni seniorzy odwiedzą wrocławską oraz sosnowiecką Radę Seniorów. Wizyty umożliwią nawiązanie nowych kontaktów pomiędzy seniorami, wymianę doświadczeń i transfer dobrych praktyk wypracowanych przez Rady.banner plakat
Istotnym elementem Projektu „Kompetentna Rada Seniorów w Gminie Dąbrowa Górnicza” jest również edukacja obywatelska osób powyżej 60-tego roku życia. Dlatego w ramach projektu odbędzie się także cykl wykładów dla ogółu seniorów na temat możliwości ich udziału w życiu społecznym i publicznym miasta, w procesach decyzyjnych, skutecznym rzecznictwie interesów, aktywnych konsultacjach, wdrażaniu dobrych praktyk sprawdzonych w innych miastach.
Powstaną również 3 Kawiarenki Obywatelskie, podczas których poruszane będą tematy istotne dla seniorów w mieście. Projekt „Kompetentna Rada Seniorów w Gminie Dąbrowa Górnicza” zakończy impreza integracyjna dla seniorów – Uroczysta Ceremonia Partycypacji Obywatelskiej Seniorów.
Wszystkie działania skierowane do seniorów będą odbywały się od maja do grudnia 2017 roku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Zapisów i informacji udziela:
KAMIL KIERNOŻYCKI
Specjalista ds. promocji i upowszechniania
tel.: 504-983-124
e-mail: seniorzy.w.dg@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s